نسخه شماره 5.5.2

۳۰ خرداد ۱۳۹۷

نسخه جدید خزشگر به همراه ارائه سرویس دایرکتوری وب ایران

نسخه شماره 5.0.1

۱۳ خرداد ۱۳۹۷

نسخه شماره 5.0.1 با تغیرات مختلف در ظاهر و اضافه شدن سرویسهای جدید ارائه شد.

نسخه 4.0.0

۱۲ خرداد ۱۳۹۵

نسخه شماره 4.0.0 خزشگر با راهکاری سئو و فروش خدمات آنلاین سئو برای اولین بار در ایران.

نسخه شماره 3.0.0

۱۴ بهمن ۱۳۹۴

ارائه نسخه شماره ۳ خزشگر بر پایه ربات های جدید خزشگر به شکل سرویس اتوماتیک

نسخه دوم خزشگر بر پایه سرویسهای جدید

۱۲ آبان ۱۳۹۴

راه اندازی نسخه دوم خزشگر با ارائه سرویس ثبت ربات خزشگر و ارائه دایرکتوری وب ایران

راه اندازی استارت‌اپ خزشگر

۱۴ فروردین ۱۳۸۹

راه اندازی استارت‌اپ خزشگر

درباره ما

khazeshgar img

تیم خزشگر از سال ۸۹ با ایده های نو در صنعت وب و با محوریت استخراج و ارزش‌گذاری صفحات وبی ایران کار خود را شروع کرد.
بعد از نیم دهه فعالیت این مجموعه حال می تواند با ارائه تجربیات و محصولات و سرویس‌های ویژه خود به کاربران و مدیران وب ایران، نقش خوبی را در پیشرفت صنعت آی‌تی بازی کند.
امیدواریم با ارائه سرویس‌های جدید این وظیفه مهم را به خوبی انجام دهیم.

 

روش کار به چه شکل هست؟

ما در خزشگر امکان جمع آوری اطلاعاتی که در صفحات وب سایت های مختلف خبری، فروشگاهی، اطلاعات عمومی، دانشگاهی، مقالات، علمی و ... را در سریعترین زمان ممکن برای مشتریان ایجاد کرده ایم.

ابزارهای خزش و سخت افزارهای لازم به چه شکل هستند؟

ما از تکنیک های کراول (webcrawling) برای اینکار استفاده می کنیم. در این حوزه فرم ورک های متن باز مختلفی هستند که ما از آنها برای تسهیل نهایی خروجی و همینطور کاهش هزینه های مشتریان استفاده می کنیم. البته تیم پژوهش خزشگر در حال طراحی یک فرم ورک خزش بر روی فرم ورک متن باز Apache Nutch هست که ان شالله به زودی این فرم ورک به صورت متن باز در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت.
مهمترین بحث در حوزه کراول و خزش استفاده از سخت افزار مناسب جهت تسریع در خزش اطلاعات است که در این حوزه خزشگر با به کار گیری بهترین سرور های داخلی در دیتاسنترهای پارس آنلاین و افرانت و همینطور سرورهای مختلف دیگر در کشورهای دیگر یک بستر خزش موازی را برای جمع آوری و خزش صفحات وبی بوجود آورده است. این بستر سبب می شود که موتورهای کراول خزشگر مانند گوگل سایت های مختلف را بررسی و ایندکس و در سرورهای خزشگر ذخیره سازی کنند.

 

khazeshgar img

 

اطلاعات خزش شده به چه شکل در اختیار مشتریان قرار می گیرد؟

ما صفحات سایت های مختلف را خزش می کنیم. دقیقا شبیه به شخصی که سایت ها را در مرور گر خود باز می کند! با این تفاوت که ما اینکار را با سرورهای قدرتمند با سرعت و تعداد بالا انجام می دهیم. این باعث می شود که حجم اطلاعات را در زمان مشخص بسیار بیشتر شود. در نتیجه اطلاعات جمع آوری شده از صفحات سایت های مانند مطالب و تصاویر ابتدا ذخیره می کنیم و سپس بر اساس نوع درخواست کاربران به شکل های مختلف در اختیارشان می گذاریم، برخی ممکن هست نیاز داده به شکل اکسل داشته باشند، برخی ممکن هست صرفا تصاویر موجود در صفحات را بخواهند که همان ها را ذخیره و فشرده می کنیم و تحویل می دهیم.

 


 

یک مثال!

ممکن هست شخصی به تصاویر مربوط به موضوع خاصی را نیاز داشته باشد که این تصاویر در وب سایت های مختلف موجود است.
این فرد ابتدا در پنل سایت خزشگر این درخواست را ثبت می نماید و سپس این درخواست توسط همکاران ما بررسی می شود، و نتیجه بررسی طی یک فاکتور به فرد اطلاع داده می شود.
چنانچه این درخواست کاربر عملیاتی باشد و خلاف قوانین سایت که در اینجا لیست شده است، نباشد، این سرویس در لیست سرویس های ما قرار گرفته و در اولین فرصت ربات این کار نوشته شده و آماده به کار می شود.
پس از جمع آوری و یا به اصطلاح خزش اطلاعات از صفحات وبی که این تصاویر با موضوع مورد نظر کاربر در سایت های مختلف یافت شد به شکل بسته بندی شده بر اساس دسته های مختلف در پنل فرد قرار داده تا مشتری مورد نظر بتواند آن را دانلود نماید.

 

khazeshgar img

آخرین ویرایش در ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳ توسط مدیر سامانه